Biografia:

Imię i nazwisko: Joanna Monika Zawisza

Pochodzenie: łódzkie

Mieszka: Łódź-Warszawa, w miarę przychylności aury „roweruje” w okolicach domku letniskowego na pograniczu wody i lasu :-)

Urodzona: 9 czerwca w Łodzi, w środku nocy dzięki czemu jest tzw. „Sową”

Zodiakalny: Bliźniak z Ascendentem Barana do Byka

Znaki szczególne i cechy: szczery uśmiech, nieustający optymizm, energia w działaniu, rozwiany włos i „zaczepna natura”

Tytuł zawodowy: Dziennikarz, Specjalista Public Relations

Staż pracy:

Pierwszy wywiad napisałam do gazetki szkolnej Samowolka w VII klasie szkoły podstawowej. Moim rozmówcą był Marcin Kowalczyk – ówczesny Szef Działu łączności z czytelnikami Dziennika Łódzkiego- dziś pracujący w Expresie Ilustrowanym.

Pierwszy artykuł napisałam mając 13 lat – był on o niciach chitozanowych stosowanych w medycynie, a na wakacjach z powodu nudy opisałam jedną z najstarszych Straży Pożarnych w Polsce.


Szkolenie dodatkowe: w zakresie prawa autorskiego i patentowego od samego Ministerstwa

Status: Błękitnokrwisty Terminator ds mediów, special events i realizacji pasji

Pochodzenie: szlacheckie

W czasie studiów miałam przyjemność robić drzewo genealogiczne własnej Rodziny.  Oficjalnie moje pochodzenie opisano w Ecyklopedii Who is Who” Hubnera:

„ Pochodzi z rodu Kicińskich herbu Rogala. Zarówno prapradziadek Antoni Chrześćjański jak i prababcia Marianna Chrześćjańska  z domu Kicińska pochodzili z rodzin szlacheckich. Prababcia była sanitariuszką podczas I-szej wojny światowej. Praprababcia po kądzieli Julia Prażanowska wywodzi się ze znanego na Olechowie i tam posiadającego majątki - szlacheckiego rodu Kicińskich. Pradziadek pracował  Fabryce Geiera na stanowisku inkasenta- był osobą bardzo szanowaną i cenioną. Posiadał także własną bryczkę co w tamtych czasach również było dużym atutem. Dziadek Józef Hyra ze strony Mamy Bogdany jest autorem wielu wynalazków. Jego brat generał Józef Hyra do niedawna szefował Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Został odznaczony m.in. Krzyżami Kawalerskim, Oficerskim i Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Krzyżem Zasługi i innymi odznaczeniami.
Prababcia Marianna była przed wojna i tuż po niej uznanym doradcą w dziedzinie stylizacji stroju i wnętrz. Realizowała w tych dziedzinach własne nowatorskie projekty. Babcia Janina do dziś haftuje krzyżykowo i przestawia meble choć jest grubo po 90-tce. Po niej mam zamiłowanie do książek i dobrych perfum. Meble też przestawiam:-)
Pradziadek Antoni Chrześćjański był znanym cyklistą i należał do sławnego Związku Cyklistów „Aurora”. Był wielokrotnym, znanym medalistą w tej dziedzinie.

Jako 3-letnią dziewczynkę Rodzice wozili mnie motorem. Zamiłowanie zostało. Pasja do bycia „w ruchu” także:-)

Mama Bogdana przepracowała ponad 40 lat jako główna księgowa, najpierw w Zakładach Przemysłu Bawełnianego im. Marchlewskiego (dzisiejsza Manufaktura), poźniej zaś w Instytucie Włókien Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łodzi. Tata Jerzy przepracował ponad 40 lat w Zakładach Farmaceutycznych Polfa. Spóźnił się do pracy tylko 3 razy za co chylę czoła do dziś.
We mnie zakorzeniło się zamiłowanie do materiałów, innowacji i medycyny o której chętnie piszę i rozmawiam.

Korzenie pięknych umysłów i szlachetnego serca – dziękuję i pielęgnuję!  Jestem dumna:-)


Działalność społeczna:

02. 2012  wsparcie PR i prezenterskie imprezy „Moto Woman's Cup – Kartingowy Puchar Kobiet- zawodów kartingowych z wyścigiem VIP, pomoc Dzieciom z Domu Małego Dziecka w Warszawie pod patronatem Ministerstwa sportu i Turystyki
2010/2011 Dziennikarska Twarz Kalendarza „Łódź Ziemia Obiecana” wydanego na rzecz pomocy Fundacji „Krwinka” - dla dzieci chorych na nowotwory, oraz celem pomocy Fundacji Marcina Gortata „MG13”. W projekcie wzięły również udział Znane Osobowości z Dziedziny Kultury, Sztuki oraz Biznesu: m.in. Marcin Gortat, zespół „Ich Troje”, aktor Sambor Czarnota, projektantka Monika Onoszko, Halina Perek BCC, aktor filmowy i teatralny Paweł Caban, aktorka Kinga Maria Rokicky, redaktor Michał Fajbusiewicz, aktor Marek Probosz, aktor Michał Milowicz, piosenkarz Gerard Linder – mistrz świata w kickboksingu.
09. 2010     wsparcie PR i prezenterskie imprezy plenerowej pt. Magia lat 20-tych I wystawy zabytkowych samochodów dla  Fundacji „Pałac w Korczewie”, Automobilklubu Polskiego oraz Fundacji Imperium Kobiet Biznesu
Od 02.2009 współpraca z Urzędem Miasta Łodzi w ramach projektu strategii rewitalizacji – program autorski warsztatów dla dzieci i młodzieży z obszarów rewitalizowanych, prowadzonych w Skansenie Architektury Drewnianej przy Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
2007 v-ce Prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „UNI ART”
2004 – Członek Komisji ds. Marketingu i Public Relations Stowarzyszenia „Nowa Europa”


Pasje: moda, biżuteria, kolekcjonowanie intrygujących zegarków wspólnie z Tatą Jerzym, sztuka – w tym także dobrego smaku, malarstwo, poezja, kino, taniec i truskawki ze śmietaną...